جلد پشتی
داخل رو نگاه کنید

آنگاه 16، فرش؛ زیبای ایرانی

250 هزار تومان

شناسه محصول: angah16 دسته: , برچسب: , , ,

فرش؛ زیبای ایرانی

سال‌هاست در آنگاه پی نخ‌ تسبیحی می‌گردیم که ما را چون دانه‌های جدا از هم، به یکدیگر نزدیک کند. مفاهیمی که ما را با یکدیگر هم‌کلام و هم‌وطن ‌کند و عناصری که بین ما، حرف مشترک ایجاد کند. مانند «کافه»، «کانون» و «لاله‌زار» که پیونددهنده‌ی گروه‌هایی کوچک بود و یا مثل «پیکان»، «فوتبال» و «نفت» که خاطره‌ی جمعی گروهی بزرگ‌تر. اما آنچه سوژه‌های متفاوت را به یکدیگر پیوند می‌دهد، زاویه‌ی نگاهی است که به آن‌ها داریم.

«باور به خودت» و «باور به سرزمین خودت» از آغاز، قطب‌نمای راه ما بود. ما مردمانی که فارغ از مذهب، قوم و عقاید متفاوتمان این سرزمین را دوست داریم و آبادی و آزادی‌اش آرزوی قلبی ماست، برای ساختن فردای آن نیازمندیم از گذشته و امروزش آگاه باشیم.

هر شماره‌ي «آنگاه» به سهم خویش می‌کوشد تا به بخشی از فرهنگ این سرزمین شناخت و آگاهی نسبی به وجود آورد. این شماره‌‌‌ي «آنگاه» سوژه‌ای نام‌آشنا برای ما دارد. شاید ملموس‌ترین سوژه‌ي آنگاه، «فرش» باشد که در خانه‌ی هرکدام از ما بوده و هست، آن را دیده و لمس کرده‌ایم. راه‌رفتن و بزرگ‌شدنمان روی آن اتفاق افتاده است. شبیه خانه، شبیه سرزمین، شبیه مادر که دوستش داریم اما از قصه‌هایش کمتر می‌دانیم. این شماره‌ي «آنگاه» تلاشی است برای شناخت «فرش»؛ این زیبای ایرانی.

وزن580 گرم
ابعاد24 × 17 × 2 سانتیمتر
وزن580 گرم
ابعاد24 × 17 × 2 سانتیمتر
تعداد صفحه

248

تاریخ انتشار

زمستان 1400

نویسنده

فصلنامه فرهنگی هنری آنگاه

ناشر

آنگاه

نقد و بررسی

هیچ دیدگاهی هنوز نیست.

اولین نفری باشید که نظر می دهید “آنگاه 16، فرش؛ زیبای ایرانی”

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *