در باره ناشر

تصویر ناشر

کوچه

صاحب امتیاز و مدیر مسئول: مریم بداقی
سردبیر و مدیرمسئول جانشین: مرتضی خیاط‌پور نجیب
شورای علمی: ناصر فکوهی، احسان رنجبر، علی اکبری، احسان مالکی
طراح گرافیک: شقایق مهرزاد
دبیر تحریریه: حدیثه یعقوبی
ویراستار ساختاری و ادبی: مهسا توکلی کرمانی
مترجم انگلیسی: اسما نوری
مدیر مالی: سحر خیاط‌پور نجیب
مدیرفروش: علی مرآتی
لیتوگرافی: چاپ و صحافی صنوبر
. موضوع «کوچه» شهر و معماری است. شهرسازی و معماری از آن دست موضوعاتی‌ است که در زیست تک تک افراد جامعه تأثیر مستقیم و بی‌واسطه دارد. ما هرروز برای رفتن به محل کار، دانشگاه و دیدن اقوام از کوچه‌ها، خیابان‌ها و بزرگراه‌های شهرمان عبور می‌کنیم. ما در خانه‌های‌مان زندگی می‌کنیم و در ساختمان‌ها کار می‌کنیم، در کافه‌ها با دوستان‌مان جمع می‌شویم و در مغازه‌ها یا مراکز خرید اقلام مورد نیازمان را می‌خریم.
موضوع پرونده‌ی شماره‌ی اول «کوچه»،«بحران سلیقه» و «پیرامون آسیب‌شناسی سلیقه در معماری امروز ایران» با تمرکز بر طراحی نمای ساختمان‌ها در تهران و دیگر شهر‌های ایران است. اولین بخش مجله «لب کلام» است که در آن لب کلام تمام مقاله‌های مجله گفته شده است. بخش «سیتی اسکن» به سراغ شهر رفته است؛ در این بخش سعی شده تا با تمرکز بر موضوع سیمای شهری به آسیب‌شناسی نما‌سازی‌های مألوف در سطح تهران پرداخته شود، به‌علاوه نقش و وظیفه‌ی شهرداری‌ها، بنگاه‌ها، طراحان، سازندگان و شهروندان در این ساخت‌و‌ساز‌ها مورد بررسی قرار بگیرد. بخش «روایت معماری» شامل پژوهش‌ها، جستار‌ها، خاطره‌نگاری‌ها و بیانیه‌هایی است که بحث سلیقه را در طراحی نمای ساختمان‌ها، آشفتگی منظر شهری، تخریب‌ها و ساخت‌وساز‌ها، تغییرات شهر‌ها، شیوه‌هایی که روزی مد می‌شوند و روزی دمده می‌شوند و ... مورد کنکاش قرار می‌دهد.
بخش «سیتی اسکوپ» به «واکاوی هنر در عرصه‌ی عمومی» پرداخته و بخش «عکس‌ومکث» هم شامل عکس‌هایی از نمای ساختمان‌های مختلف در شهر‌های مختلف است. بخش چاپخانه به بررسی کتاب «زیباشناسی؛قدم اول» و رساله‌ی «انتخاب مصالح پایدار نما در شهر تهران» پرداخته است.
آخرین بخش مجله بخش «روایت خلاق» است که در آن تلاش شده است تا بحران سلیقه از خلال نگاهی سوبژکتیو و تجربی بازشناسی و تحلیل شود.

http://koochemag.ir/

محصولی با جست و جوی شما یافت نشد!