جلد پشتی
داخل رو نگاه کنید

مجله کوچه 3

امروزه با توجه به انفجار جمعیت، مشکلات اقتصادی، تورم و…، خانه تبدیل به آخرین پناهگاه بشر شده است. ارجحیت سکنی گزیدن به زیستن موجب شده است تا خانه‌ها جای خود را به آپارتمان‌های کوچک و بزرگی بدهند که نه‌فقط در ظاهر، بلکه در نام و نشان‌شان نیز با شهر و مردمان آن غریبه‌اند که با وجود نمونه‌های خوب، هنوز هم به‌عنوان بزرگ‌ترین دغدغۀ جوامع و اساسی‌ترین نیاز بشر به شمار می‌آیند؛ در این راستا کوچه در پی پرداختن به این معضل همیشگی و همواره رو به تزاید برآمده تا با رجوع به تجربۀ زیستۀ افراد مواجهه‌ای دقیق‌تر با این موضوع داشته باشد.

مجله کوچه بر آن است تا با رویکرد انتقادی به شهر و معماری از منظر جامعه‌شناسی فرهنگی، هنری با رسالت «تعریف گام‌به‌گام معماری و شهر آرمانی برای انسان»، به اتکای فهم مولفه‌ها و شاخص‌های موقعیت «این‌جا- اکنون»، موضوعات مختلف را مورد تحلیل قرار دهد. در این خصوص از صاحب‌نظران و پژوهشگران در هر حوزه خواهد خواست تا دیدگاه و آرای خود را در مسیر عبور از چالش‌های پیش‌‌رو در آن موضوع مطرح نمایند.
در هر شماره، پرونده‌ای در باب موضوعی مشخص باز خواهد شد که به معضلات پیش‌رو در معماری کلان‌شهرهای ایران پرداخته می‌شود و در قالب فصلنامه کوچه چاپ و منتشر خواهد شد. علاوه بر این، مقالاتی با هدف تبیین ارتباط میان شهر، معماری و هنر، هر هفته به صورت دیجیتال منتشر و در بخش پس‌کوچه در اختیار خوانندگان قرار خواهد گرفت.
در کوچه، چه خوشتان بیاید و چه خوشتان نیاید، ما با همه اهالی سلام و علیک داریم. می‌خواهیم با هم از آن گذر کنیم و آرام آرام به کاروبار، اخلاق و بی‌اخلاقی سازندگان آن سرک بکشیم. به زخم و جراحت‌ها که بر کالبد شهر وارد شده، همچنین مرهم و ضمادها که بر آن نهاد شده آگاهی پیدا کنیم.

وزن240 g
ابعاد23 × 16 cm
وزن240 g
ابعاد23 × 16 cm
تعداد صفحه

140

تاریخ انتشار

تابستان ۹۹

نویسنده

مجله شهر و معماری کوچه

ناشر

کوچه

نقد و بررسی

هیچ دیدگاهی هنوز نیست.

اولین نفری باشید که نظر می دهید “مجله کوچه 3”

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *